Бокіймівська громада
Рівненська область, Дубенський район

звіт голови

Шановні депутати, жителі громади, присутні!

 

Відповідно до частини 6 статі 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» представляю перший звіт про проведену роботу Бокіймівської сільської ради та її виконавчого комітету за 2018 рік як об’єднаної територіальної громади.

Сільська рада є колегіальним органом, який представляє спільні інтереси об’єднаної територіально громади, тому фактично це своєрідне підведення підсумків колективної роботи кожного депутата, постійних комісій, сесійної діяльності, виконавчого апарату сільської ради.

Бокіймівська сільська рада об’єднана територіальна громада утворилась шляхом об’єднання Бокіймівської сільської ради та Вовницької, Війницької, Смордвівської, Хорупанської сільських рад. До складу об’єднаної громади ввійшли 14 населених пунктів. Кількість населення громади становить 5601 чоловік. Загальна площа території об’єднаної громади складає 193,348 квадратних кілометрів.

Сільська рада працює у складі 22 депутатів, що в повній мірі забезпечує ефективну роботу представницького органу.

З метою забезпечення виконання повноважень сільської ради утворено виконавчий комітет у складі 11 чоловік, в тому числі четверо виконуючих обов’язки старост старостинських округів.

Всю свою роботу сільська рада, і її виконавчий комітет виконують у межах повноважень, визначених законами України «Про місцеве самоврядування  в Україні», «Про об’єднання територіальних громад», «Про статус депутатів місцевих рад», інших Законів України.

Ми намагались організувати роботу так, щоб і рада, і виконавчий комітет якомога повніше та ефективніше виконували покладені на них обов’язки, були чесними, справедливими і відкритими до людей.

В сесійній діяльності перевага депутатського складу ради надавалась розгляду та обговоренню найбільш актуальних проблем життя громади. Протягом звітного періоду відбулось 12 сесій, прийнято 295 рішень, з них 101 із земельних питань. У звітному періоді відбувалось формування нормативно-правової бази роботи громади та створення виконавчої структури об’єднаної територіальної громади. Зокрема, прийнято ряд ключових документів для розвитку громади:

Рішення «Про сільський бюджет на 2018 рік»,

«Про затвердження Плану соціально-економічного розвитку Бокіймівської сільської ради Млинівського району Рівненської області на 2018 рік»,

«Про програму «Дитяче харчування у закладах загальної середньої освіти Бокіймівської сільської ради на 2018 рік»,

«Про затвердження Програми «Шкільний автобус» на 2018-2020 роки»,

«Про затвердження Комплексної Програми розвитку освіти Бокіймівської сільської ради Млинівського району Рівненської області на 2018-2020 роки»,

«Про затвердження програми організації суспільно корисних робіт для порушників, на яких судом накладено адміністративне стягнення у вигляді виконання суспільно-корисних робіт, у Бокіймівській сільській раді Млинівського району Рівненської області на 2018-2020 роки»,

«Про Програму "Милосердя" на 2018 рік»,

«Про затвердження Програми соціального захисту окремих категорій населення Бокіймівської сільської ради на 2018 рік»,

«Про затвердження Програми зайнятості Бокіймівської сільської ради Млинівського району Рівненської області на 2018-2020 роки»,

«Про Програму військово-патріотичного виховання та підготовки молоді до служби в Збройних силах України та інших військових формуваннях, підтримки заходів з мобілізаційної підготовки та територіальної оборони на 2018 рік»,

«Про Програму розвитку фізичної культури і спорту на території Бокіймівської сільської ради на 2018 рік»,

«Про затвердження Програми освітлення вулиць Бокіймівської сільської ради на 2018 рік»,

«Про порядок організації та залучення громадян до громадських робіт на 2018 рік»,

«Про затвердження програми розвитку земельних відносин Бокіймівської сільської ради на 2018-2019 роки»,

«Про затвердження Програми розвитку дорожнього господарства Бокіймівської сільської ради на 2018 рік»

Інша діяльність

«Про програму підтримки діяльності 6 Державної пожежно-рятувальної частини (смт.Млинів) 4 Державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Рівненській області на 2018 рік»,

«Про затвердження Програми оздоровлення та відпочинку дітей Бокіймівської сільської ради на 2018-2022 роки»,

«Про Програму підтримки діяльності Млинівського ВП Дубенського ВП ГУНП в Рівненській області щодо профілактики та боротьби зі злочинністю на території Бокіймівської сільської ради Млинівського району Рівненської області на 2018 рік»,

«Про Програму підтримки підрозділів Дубенського МРВ УСБУ в Рівненській області у 2018 році»,

«Про затвердження Програми підтримки державної політики у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів та забезпечення матеріально-технічної бази управління ДКСУ у Млинівському районі Рівненської області для удосконалення обслуговування розпорядників та одержувачів бюджетних коштів Бокіймівської сільської ради на 2018 рік»,

«Про затвердження Програми підтримки розвитку структурних підрозділів ПМСД та забезпечення доступності медицини для населення Бокіймівської сільської ради на 2018-2020 роки».

З набуттям повноважень об’єднаної територіальної громади були здійснені заходи по прийманню-передачі установ громади із спільної власності територіальних громад району у комунальну власність Бокіймівської сільської ради об’єднаної територіальної громади.

Відповідно до рішень районної ради у комунальну власність Бокіймівської сільської ради передано 5 закладів загальної середньої освіти, 5 публічно-шкільних бібліотек, 7 закладів первинної медичної допомоги. Бокіймівською сільською радою спільно з Млинівською селищною радою, Острожецькою сільською радою, Підлозцівською сільською радою, Ярославицькою сільською радою та Млинівською районною радою створено комунальну установу «Інклюзивно-ресурсний центр» Млинівської селищної ради, комунальне некомерційне підприємство «Млинівський  центр первинної медико-санітарної допомоги» Млинівської селищної ради Рівненської області.

Найбільш напруженим періодом роботи був початок організації громади, передача та прийняття майна із спільної власності територіальних громад Млинівського району у комунальну власність громади та прийняття-переведення працівників освіти, культури, апарату сільської ради, основним чинником якої було те, щоб працівники не залишились без заробітної плати та і взагалі без робочих місць. Завдяки виваженій співпраці сільської ради, районної ради та районної державної адміністрації всю початкову процедуру проведено вчасно та в рамках чинного законодавства.

Координуючою ланкою в роботі об’єднаної територіальної громади був і є виконавчий комітет, який працював і працює згідно затвердженого плану роботи. Всього в 2018 році було проведено 12 засідань виконавчого комітету та прийнято 102 рішення. Активну і виважену позицію в роботі виконавчого комітету перших днів зайняли колишні сільські голови, на даний час в.о. старост старостинських округів. Вони взяли на себе велику частку роботи на місцях і за 2018 рік проявили себе як добрі господарі на своїх територіях.

Звернення громадян є найважливішою формою забезпечення зворотного зв’язку між сільською радою та громадянами, а інформація, що міститься в них, найчастіше слугує орієнтиром при прийнятті важливих рішень, що стосуються інтересів населення громади. Сільська рада постійно працює із зверненнями громадян, бо це є індикатором стану справ в соціально-економічному житті мешканців громади. Так, протягом 2018 року на адресу сільської ради, старостинських округів сільської ради надійшло 1015 звернень громадян, з них письмових звернень – 253, усних - 762. Під час розгляду звернень надано обґрунтовані відповіді або прийняті відповідні рішення. Основні питання порушені у зверненнях стосуються питань земельного законодавства, зміни адреси та номерів житлових будинків, надання матеріальної допомоги, видалення зелених насаджень, грейдерування грунтових вулиць та інші наболілі питання. Значною залишається і кількість довідок, які видаються сільською радою та старостинськими округами.

Видано довідок різного характеру - 5418.

Видано 737 актів обстеження матеріально-побутових умов проживання.

Здійснено реєстрацію місця проживання – 117 особам, знято з реєстрації місця проживання – 109 осіб .

При сільській раді працює адміністративна комісія, яка розглядає протоколи про адміністративні порушення. Так, в минулому році було проведено 30 засідань адмінкомісії, на яких розглянуто 17 протоколів про адміністративні правопорушення, накладено штрафів на суму 986 грн.

Основними адміністративними правопорушеннями на сьогодні є завідомо неправдивий виклик спеціальних служб – 10 порушень,  сума штрафів складає від 51 до 119 гривень., порушення правил благоустрою населених пунктів -3, сума штрафів складає від 340 до 1360 гривень. Але і це не зупиняє людей, які дезорієнтують роботу правоохоронних органів, порушують правила благоустрою, викидаючи сміття у полі, лісі, лузі, паркуючись у заборонених місцях. Їх це не хвилює, так як і не хвилює тих людей, які це бачать. Громадська активність жителів громади дуже низька. Значна частина жителів громади активно «працює» тільки в інтернет-середовищі, де всі питання вирішуються легко і швидко, де можна оцінювати роботу інших людей не спираючись на жодні факти і цифри.

Без тісної співпраці і розуміння між сільською радою та іншими органами влади, трудовими колективами, сільськогосподарськими підприємствами, приватними підприємцями, громадськими організаціями та громадянами вирішувати питання місцевого життя практично неможливо.

Плідну співпрацю протягом років ми маємо з ПП «Деметра» (керівник Стельмащук Олена Павлівна), ТзОВ «СБЕ Україна-Рівне» (керівник Ляшук Олександр Володимирович), ПП «Агро-Експрес-Сервіс» (керівник Бордюженко Михайло Михайлович), ПСП «Іванівський» (керівник Ніколайчук Василь Олексійович).

Хочеться подякувати і сказати добрі слова і нашим приватним підприємцям, які здійснюють підприємницьку діяльність на території сільської ради та в цей складний час з розумінням відносяться до наших проблем і допомагають у вирішенні проблем громади.

Тепер детальніше зупинимось на фінансовому стані та роботах, які виконувались в 2018 році на території громади.

Відповідно до законодавства України бюджет об’єднаної територіальної громади набув функцій, повноважень та фінансових ресурсів на рівні міста обласного значення.

До бюджету об’єднаної територіальної громади, крім доходів, які отримували бюджети до їх об’єднання, зараховується 60 відсотків податку на доходи фізичних осіб. Раніше цей податок зараховувався до районного бюджету.

Обсяг доходів загального фонду бюджету Бокіймівської сільської ради на 2018 рік становив 44164,5 тис. грн., в тому числі:

власні доходи – 12016,6, тис. грн.,

базова дотація – 2983,7, тис. грн., 

освітня субвенція –12185,5, тис. грн.,

медична субвенція – 4481,1, тис. грн.

додаткова дотація з державного бюджету місцевому –3358,3 тис. грн.,

субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань – 93,9, тис. грн.

субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами – 110,8 тис. грн.

Інфраструктурна субвенція – 2621,1 тис.грн.

Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій – 3302,000 тис.грн.

Субвенція з місцевого бюджету за рахунок залишку коштів освітньої субвенції, що утворився на початок бюджетного періоду – 2 000,000 тис.грн.

Субвенція для «Нової української школи» 248,351 тис.грн.

Субвенції з обласного бюджету із залишку коштів освітньої субвенції, що утворився на початок бюджетного періоду, в сумі 51,618 тис.грн.

Субвенція з Рівненського обласного бюджету розвитку Бокіймівському сільському бюджету на «Реконструкцію вуличного освітлення в с.Війниця Млинівського району Рівненської області» – 500,000 тис.грн.

 

Видатки сільського бюджету за 2018 рік

Фінансування загальноосвітніх навчальних закладів – 14235,322 тис. грн. 3065,754 грн.

Фінансування культури – 587,395 тис.грн.

Фінансування бібліотек – 222,414 тис.грн.

Фінансування, дошкільної освіти – 2464,388 тис.грн. 53,846

Утримання апарату сільської ради – 3682,103 тис.грн. 3684,023+19,860

видатки на інші субвенції –1626,500 тис. грн.

Завдяки проведеним сільською радою заходам щодо наповнення місцевого бюджету протягом 2018 року отримано перевиконання дохідної частини сільського бюджету на суму 1125,148 тис.грн., що складає 10,3%. 

За результатами проведеної Міністерством регіонального розвитку та будівництва України оцінки фінансової спроможності об’єднаної територіальної громади за 2018 рік  Бокіймівська об’єднана територіальна громада посіла 134 місце серед двохсот двадцяти семи громад ІІІ групи із чисельністю населення від 5тис. до 10тис. осіб. Капітальні видатки на одного мешканця громади за 2018 рік склали  1765,6 грн.

Пріоритетним на сьогодні є соціально-економічний розвиток громади, невід’ємною складовою якого є: залучення інвесторів, розвиток малого і середнього бізнесу із подальшим створенням робочих місць, забезпечення належного функціонування установ громади та розвиток інфраструктури.

Для закріплення позитивних тенденцій та вирішення проблемних питань економічного і соціального розвитку територіальної громади, координації роботи комунальних підприємств і установ щороку розробляється та затверджується План соціально-економічного розвитку Бокіймівської сільської ради ОТГ.

У 2018 році фінансове забезпечення реалізації Плану здійснювалось за рахунок:

коштів галузевих (міжгалузевих) державних цільових програм та бюджетних програм центральних органів виконавчої влади, що спрямовуються на розвиток відповідної сфери в регіонах;

субвенцій, інших трансфертів із державного та обласного бюджетів місцевим бюджетам;

коштів місцевих бюджетів.

Для реалізації заходів щодо забезпечення виконання Плану на  2018 рік передбачалося використати коштів у сумі 22699,226 тис. грн.

 

Бокіймівська сільська рада, на 99,7%, освоїла кошти субвенції з державного бюджету на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад, реалізувавши три проекти, загальною вартістю 2621,1 тис. грн.

 

Освітлення

В рамках виконання заходів плану соціально-економічного розвитку громади  було проведено реконструкцію вуличного освітлення в 3 селах громади.

Зокрема в:

  • в с. Бокійма встановлено 183 вуличних світильники та замінено 10,2 км лінії електропередач на суму 1380,540 тис. грн.;
  • в с. Хорупань встановлено 54 вуличних світильники та замінено 2,6 км лінії електропередач на суму 455,117 тис. грн.;

 

За рахунок субвенції з Рівненського обласного бюджету розвитку Бокіймівському сільському бюджету на «Реконструкцію вуличного освітлення в с.Війниця Млинівського району Рівненської області»

  • в с. Війниця встановлено 115 вуличних світильники та замінено 6,51 км лінії електропередач на суму 777,851 тис. грн.

 

Ремонт та утримання доріг

У 2018 році згідно  рішення Бокіймівської сільської ради від 07 травня 2018 року №286 ««Про затвердження Програми розвитку дорожнього господарства Бокіймівської сільської ради на 2018 рік», з метою забезпечення виконання даної програми було проведено:

 

  •  Реконструкцію дороги в с. Мятин по вул. Сільська Бокіймівської сільської ради Млинівського району, Рівненської області на суму 518,000 тис.грн. з яких 500,000 тис.грн. кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій;
  • Виготовлення проектно-кошторисної документації на Поточний середній ремонт автомобільної дороги О181115 Красне – Бокійма – Аршичин на ділянці км 25+700 – км 26+700, Млинівський район Рівненської області 35,000 тис.грн.

 

Проведено Поточний середній ремонт автомобільної дороги О181115 Красне – Бокійма – Аршичин на ділянці км 25+700 – км 26+700 Млинівський район Рівненської області) (в межах с.Хорупань)за кошти субвенції державного бюджету місцевим бюджетам (обласний бюджет) в сумі – 1571,797 тис. грн.

 

Земельні відносини

У земельному фонді сільської ради переважають землі сільськогосподарського призначення - 13932,34 га. Під житловою забудовою заходиться 392,73 га. Землі лісогосподарського призначення нараховують 2759,8 га, водного фонду – 725,8 га.

У 2018 році на території сільської ради  подальшого розвитку набувало   сільськогосподарське виробництво. В аграрному секторі економіки залишаються потужними сільськогосподарськими виробниками приватне підприємство «Агро-Експрес-Сервіс» (керівник Бордюженко М.М.) приватне підприємство «Деметра» (керівник Стельмащук О.П.). Спеціалізацією названих сільгоспвиробників є виробництво сільськогосподарської продукції та вирощування зернових і технічних культур. ТзОВ «Кометос» (керівник Масюк Е.М.)  спеціалізується на вирощуванні свиней. Рослинництво в Бокіймівській сільській раді ОТГ представлене сільськогосподарськими виробниками ТзОВ «СБЕ Україна Рівне» (керівник Ляшук О.В.), ФГ «Забрамське» (керівник Ткач В.М.), ПП «Іванівський» (керівник Ніколайчук В.О.). Розпайовано 11138,46 га сільськогосподарських угідь. В 2018 році відмічалось нарощування площі посівів сільськогосподарських культур, поголів’я ВРХ і свиней.

З метою ефективного використання земельних ресурсів проведена нормативно-грошова оцінка по всіх  населених пунктах сільської ради, прийнято рішення Бокіймівської сільської ради від 22 грудня 2017 року №163 «Про затвердження Програми розвитку земельних відносин Бокіймівської сільської ради на 2018-2019 роки». У зв’язку з цим, у 2018 році виділено 94 000 грн. на виготовлення відповідної документації.

Площа земель, яка оброблялася у 2018 році агроформуваннями на території громади:

  • ПП «Агро-Експрес-Сервіс» - 3660,2 га;
  • ТзОВ «СБЕ Україна Рівне» - 2441,44 га;
  • ПП «Деметра»  - 1709,41 га;
  • ПСП «Іванівський» - 164,92 га;
  • ФГ «Забрамське»  - 22,7 га;

 

Освіта

Освітня галузь сільської ради представлена: закладами загальної середньої освіти – 5 од., 607 учнів, 100 вчителі, закладами дошкільної освіти – 3 од., 97 вихованців, вихователів – 12. З метою забезпечення якісними освітніми послугами здобувачів освіти початкової ланки у серпні 2018 року закрито Красненську філію Вовницької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, де навчалися шість учнів у 1-4 класах.

В школах організовано освітній процес відповідно до чинного законодавства. Педагогічні колективи шкіл забезпечують належний рівень викладання навчальних предметів, здоровий відпочинок своїх вихованців, ініціюючи максимальну участь дітей у походах, екскурсіях по рідному краю. Педагогічні працівники закладів освіти згідно плану-графіку підвищення кваліфікації проходять навчання у Рівненському інституті післядипломної педагогічної освіти, навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області. На базі 5 закладів загальної середньої освіти запроваджені гуртки фізкультурно-спортивного та художньо-естетичного напряму.

Ведеться облік дітей шкільного віку та учнів, які зареєстровані та проживають на території Бокіймівської сільської ради.

В закладах освіти проведено поточні ремонти, завезено торфобрикет, дрова. Забезпечується відповідний тепловий режим у класних кімнатах в опалювальний період.

Покращено інфраструктуру загальноосвітніх навчальних закладів, зокрема, проведено:

  • Капітальний ремонт покрівлі Війницької ЗОШ І-ІІ ступенів Бокіймівської сільської ради Млинівського району Рівненської області на вул. Шевченка, 24 в с. Війниця Млинівського району Рівненської області» на суму 785,807 тис. грн;

За кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій громади,здійснено:

  • «Капітальний ремонт системи опалення Бокіймівської загальноосвітньої І-ІІІ ступенів Бокіймівської сільської ради Млинівського району Рівненської області за адресою: вул. Шкільна, 4, с. Бокійма Млинівського району Рівненської області» на суму 2640,000 тис. грн;
  • Капітальний ремонт майстерні (даху, заміна вікон та дверей, оздоблення фасаду) Смордвівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Млинівської районної ради, Рівненської області по вул. Центральна, 2 в с. Смордва Млинівського району, Рівненської області на суму 389,094 тис. грн.
  • Капітальний ремонт системи опалення дошкільного закладу освіти дитячого садка «Калинка» на вул. Олексія Лищука, 16 в с. Бокійма Млинівського району Рівненської області на суму 370,000 тис. грн.

 

Закуплено 2 проектори для Бокіймівської та Смордвівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Бокіймівської сільської ради. Для закладів освіти громади придбано комп’ютерну техніку, дидактичне обладнання, меблі для нової української школи на суму 248 351,00 гривень з обласного бюджету та 26 379,00 гривень з місцевого бюджету.

Придбано котел опалювального газового стального типу для Смордвівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Бокіймівської сільської ради, 2 котли електричних для Вовницької ЗОШ І-ІІІ ступенів Бокіймівської сільської ради, 1 твердопаливний котел для Бокіймівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. На потреби Бокіймівської ЗОШ І-ІІІ ступенів та Хорупанський заклад дошкільної освіти «Лелека» с.Хорупань придбано по холодильнику.

В громаді є 3 шкільних автобуси, які забезпечують підвіз дітей до закладів освіти Бокіймівської сільської ради. Крім того, шкільний автобус Бокіймівської ЗОШ І-ІІІ ступенів підвозить дітей до Берегівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, шкільний автобус Хорупанської ЗОШ І-ІІ ступенів підвозить дітей до Млинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів з сіл Аршичин, Пекалів.

Проведено тендер та придбано, за рахунок залишку коштів освітньої субвенції і співфінансування обласного бюджету, один шкільний автобус ATAMAN для підвезення дітей до шкіл Вовницької ЗОШ І-ІІ ступенів та Війницької ЗОШ І-ІІ ступенів загальною вартістю 1750,000 тис. грн.

«Інклюзивно- ресурсний центр» Млинівської селищної ради надає послуги учням з особливими освітніми потребами. Крім того, у 2018-2019 навчальному році за бажанням батьків, дітей з особливими освітніми потребами, відкрито 10 інклюзивних класів (по одному у Бокіймівські ЗОШ, Війницькій ЗОШ, Вовницькій ЗОШ, Хорупанській ЗОШ, та 6 у Смордвівській ЗОШ) та введено посади асистентів вчителя.

Учні закладів загальної середньої освіти Бокіймівської сільської ради беруть активну участь у різних конкурсах обласного рівня, де здобувають призові місця: Обласні конкурси 2018 року:

«Юна зірка»

Вокальний ансамбль Бокіймівської ЗОШ І-ІІІ ступенів - ІІ місце

«Поліські пересмішники»

Війницька ЗОШ І-ІІ ступенів – ІІ місце

«Поліська Січ»

Вокальний ансамбль «Дивограй» Бокіймівської  ЗОШ І-ІІІ ступенів – ІІІ місце

«За нашу свободу»

Номінація «Образотворче мистецтво» Хорупанська ЗОШ І-ІІ ступенів – ІІІ місце

Номінація «Поезія» Вовницька ЗОШ І-ІІ ступенів – І місце

Обласні конкурси 2019 року:

«Живи, Кобзаре, в памяті людській»

Номінація «Інсценізація, театралізація творів Т.Г.Шевченка» - Якимчук Марія, Лавринюк Олена, Саюк Діана, Ткачук Дарина, Доманська Вікторія, Волошин Анастасія учениці Війницької ЗОШ І-ІІ ступенів – ІІ місце

         Війницька ЗОШ І-ІІ ступенів зайняла ІІІ місце у обласному конкурсі «Олімпійський куточок 2018».

Бокіймівський ЗДО зайняв ІІІ місце у обласному етапі Всеукраїнських спортивних святах серед дошкільнят «Веселі старти» з нагоди Міжнародного дня захисту дітей у Рівненській області.

Значна увага приділялась і розвитку фізичної культури і спорту. Проводився традиційний кубок з міні-футболу, в якому беруть участь команди шкіл Бокіймівської сільської ради та інші спортивні заходи.

 

Соціальний захист

З метою реалізації на території громади державної політики у сфері соціального захисту та соціального обслуговування населення рішенням сільської ради утворений відділ праці та соціального захисту населення.

Протягом року відділом проводилась робота по реалізації заходів, визначених Програмами соціального захисту окремих категорій населення Бокіймівської сільської ради на 2018 рік, якою було передбачено фінансування за рахунок коштів сільського бюджету в сумі 50 тисяч гривень, Милосердя на 2018 рік, якою було передбачено фінансування за рахунок коштів сільського бюджету в сумі 450 тисяч гривень, фактично використано 471,6 тисяч гривень.

Згідно даних Програм надавалась матеріальна допомога громадянам, що перебувають у скрутному матеріальному становищі у зв’язку із хворобою, смертю близьких родичів. Разові виплати становлять в межах від п’ятисот до двох тисяч гривень, в окремих випадках розмір допомоги визначався  рішенням сесії ради.

Матеріальну допомогу за Програмою отримали 82 жителі громади. За період з січня по грудень 2018 року проведено 12 засідань комісії з питань розгляду звернень громадян щодо надання матеріальної допомоги в Бокіймівській сільській раді, утвореної рішенням Бокіймівської сільської ради № 153 від 22.12.2017.  Комісія   працювала згідно Положення до Програми «Милосердя» на 2018 рік про надання одноразової грошової матеріальної допомоги громадянам, які проживають на території Бокіймівської сільської ради.

Пільгових категорій серед заявників було 23, в тому числі:  4 учасники бойових дій, 4 інвалідів І групи, 8 інвалідів ІІ групи, 6 інвалідів ІІІ групи, 1 дитина війни. Також надано матеріальну допомогу на поховання 8 жителям громади в сумі 16000.00 гривень, одноразову допомогу до дня захисника України 70 учасникам бойових дій в зоні проведення ООС (АТО) в сумі 106 000.00 гривень, на лікування 2 дітей в сумі 20000.00грн., з них, одна дитина інвалід,  Томашевському М.Д., інваліду І групи, учаснику бойових дій виплачено допомогу в сумі 186000.00 гривень.

На обслуговуванні в територіальному центрі Млинівської селищної ради перебуває 2 одиноких жителів нашої громади. Співфінансування витрат на утримання наших одиноких лягає на сільський бюджет, у 2018 році з сільського бюджету на дані цілі витрачено 74000.00грн.

З метою забезпечення соціального і правового захисту сімей з дітьми, багатодітних, молодих сімей та сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, попередження насильства в сім’ї у 2018році здійснено обстеження матеріально побутових умов проживання 10 сімей, в яких виховується 30 неповнолітніх дітей.

Одну сім’ю поставлено на облік сімей, що перебувають в складних життєвих обставинах, проводиться робота з батьками щодо покращення батьківського потенціалу з виховання дітей.

На підвідомчій території Бокіймівської сільської ради проводилась інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення стосовно змін та нововведень у законодавстві з питань соціального захисту та пенсійній сфері. Надавалась допомога у зборі  документів для оформлення субсидій та різних видів соціальних допомог.

Сільською радою постійно ведеться робота по піклуванню про незахищені та пільгові категорії населення. На території Бокіймівської сільської  ради проживає:

1 –інвалід Великої Вітчизняної війни;

26- інвалідів загального захворювання;  

учасників бойових дій ВВВ;  

72  учасників АТО;

5 солдатських вдів;  

15  учасників ліквідації на ЧАЕС;

37 дітей чорнобильців;

63 одиноких громадян;  

18  дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа;

120  багатодітних сімей, в них виховується 404 дитини до 18 років;

25 дітей з фізичними обмеженнями;

3 сім’ї переселенців з Донецької та Луганської областей в яких виховується 3 дітей;

2 родини загиблих учасників бойових дій АТО, ООС;

1 родина безвісти зниклого учасника бойових дій АТО.

Протягом 2018 року надійшло 36 повідомлень про вчинення насильства в сім’ї,  з них 6 повторно. З даними сім’ями проводилися профілактичні бесіди.

Основним завдання органів місцевого самоврядування є  всебічний захист законних прав, соціально-економічних, вікових та інших інтересів ветеранів війни, праці, військової служби, ліквідаторів на ЧАЕС, дітей війни, інвалідів, одиноких громадян, підвищення рівня їх життя, вшанування та увічнення героїчного подвигу захисників Вітчизни; реалізація сучасної політики держави у сфері створення сприятливих умов для всебічного розвитку багатодітної сім’ї, сімей, яких торкнулась проблема інвалідності, дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування; найповнішого виконання сім’єю своїх функцій, підвищення її життєвого рівня.

Інспекторами, фахівцями з  питань соціальної роботи здійснюється всебічний соціальний захист людей з обмеженими можливостями,  інформування про діяльність реабілітаційних центрів для інвалідів, сприяння створенню умов для досягнення інвалідами рівноправності у життєдіяльності, створенні умов безперешкодного доступу інвалідів до об’єктів соціально-побутової інфраструктури, шляхом пристосування будівель, житлових приміщень до потреб цієї категорії громадян, надання інформації про санаторно-курортне лікування.

Інспектори,  фахівці з питань соціальної роботи – здійснювали обстеження сімей, які перебувають в складних сімейних обставинах. У разі необхідності сприяють розв’язанню проблемних питань і надають їм соціальні послуги. Здійснювали консультування, представництво інтересів, посередництво, пошук ресурсів для надання натуральної чи гуманітарної допомоги особам, чи сім’ям.  Допомагають в оформленні соціальних допомог, пільг, субсидій, в отримані статусу, який надає право на отримання пільг і соціальних гарантій. Всього було оформлено 650 субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, також 220 допомог сім’ям з дітьми.

 Інспекторами, фахівцями з  питань соціальної роботи надавалася соціальна допомога малозабезпеченим верствам населення з метою їх підтримки та профілактики можливої асоціальної поведінки, надавалася відповідна інформація про державні, громадські, релігійні організації, що здійснюють діяльність у сфері надання соціальних послуг.

Проводилися профілактичні бесіди з метою підвищення якості соціального обслуговування громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах.

 

Зайнятість

Протягом 2018 року на території ради у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 50 осіб, з них 47осіб, що набули  статусу безробітного, 3- засуджені до покарання у вигляді громадських робіт, всього виконано робіт на суму 187120,68грн.

 

Медична допомогу населенню

Медичну допомогу населенню на первинному рівні надає комунальне некомерційне підприємство «Млинівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Млинівської селищної ради Рівненської області, в структуру якого входять 1 амбулаторія загальної практики сімейної медицини с.Бокійма, 2 фельдшерсько-акушерських пункти та 4 фельдшерські пункти, в сфері обслуговування яких налічується 5434 жителі населених пунктів, що входять в ОТГ. Вдосконалюється виїзна медична допомога в населені пункти.

На вторинному рівні спеціалізовану медичну допомогу надає Млинівська центральна районна лікарня .

Виконавчим комітетом сільської ради, депутатським корпусом були проведені комплексні заходи, спрямовані на прийняття відповідних документів, щоб забезпечили не тільки збереження наявної матеріально технічної бази та об’єм надання послуг населенню первинною медичною допомогою, а саме  зміцнення   матеріально-технічної   бази, забезпечення доступності первинної допомоги до всіх верств населення, подальшого розвитку виїзної медичної допомоги в села ОТГ.

Рішенням Бокіймівської сільської ради від 08 листопада 2018 року           № 385 затверджено Програму підтримки розвитку структурних підрозділів первинної медико-санітарної допомоги та забезпечення доступності медицини для населення Бокіймівської сільської ради на 2018 – 2020 роки.

Сьогодні первинна медична допомоги Бокіймівської об’єднаної територіальної громади надає допомогу 5434 мешканцям, що проживають на території громади.

В 2018 році розпочата компанія укладання з населенням декларацій. На даний час переважна більшість мешканців громади обрали  сімейного лікаря.

Робочі місця лікарів забезпечені медичним обладнанням у відповідності до табеля оснащення. Придбані електрокардіографи, пульсоксиметри, пікфлуометри,  глюкометри,  ваги,  ростоміри,  офтальмоскопи,  отоскопи, аквадистилятор, обладнання для стерилізації інструментів, спалювачі голок, медичні інструменти, комп’ютерна техніка. В першому кварталі 2019 року  придбано автоматичний гематологічний аналізатор крові, який за 60 секунд видає результати аналізу крові по 20 показниках з роздруківкою.

За кошти місцевого бюджету забезпечено 100% безоплатне амбулаторне лікування учасників бойових дій (АТО), симптоматичне лікування онкологічних хворих. По програмі «Доступні ліки» населення отримало на пільгових умовах або безоплатно медикаментів на суму 94 тисячі гривень.

В населені пункти Бокіймівської ОТГ впродовж 2018 року лікарями здійснювалися виїзні прийоми.

Забезпеченість лікарями становить 60% на 10 тисяч населення.

В даний час завершується тестування електронного документообігу, ведення електронної медичної картки. Вже з квітня місяця 2019 року населення громади зможе в режимі онлайн через телефон, смартфон, ноутбук, домашній комп’ютер записатися на прийом до свого сімейного лікаря, отримати електронний рецепт, а в майбутньому і електронний листок непрацездатності. Все це дасть можливість значно менше часу витрачати на прийом до лікаря оскільки не прийдеться очікувати в чергах, покращити рівень та якість надання послуг.

В планах сільської ради подальше проведення ремонтів фельдшерських пунктів, реалізація проекту світового банку по реконструкції амбулаторії в

с. Бокійма.

Таким чином реалізація повноважень сільської ради, її виконавчого комітету в галузі охорони здоров’я забезпечила в 2018 році стабільний розвиток  первинної  ланки  медицини  в умовах її реформування, належну доступність до якісних медичних послуг населення громади, закладає фундамент для її подальшого розвитку.

Декілька слів про плани громади на 2019 рік:

В цьому році плануємо:

- проведення поточних ремонтів приміщень загальноосвітніх шкіл громади, поточний ремонт закладів дошкільної освіти громади, будівництво спортивного майданчика зі штучним покриттям в Бокіймівській ЗОШ;

- будівництво котельні на тверде паливо в Бокіймівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Бокіймівської сільської ради Млинівського району Рівненської області;

- проведення середнього поточного ремонту доріг комунальної власності на території громади;

- реконструкція лікарської амбулаторії в селі Бокійма;

- проведення поточних ремонтів приміщень сільських будинків культури;

- розпочати роботи по реконструкції водогону в с.Бокійма;

- освітлення вулиць населених пунктів громади.

 

Шановні депутати, жителі громади, присутні!

Все, що зроблено нами в 2018 році – це наша спільна заслуга.

Нині ми закладаємо фундамент нашої найважливішої споруди. Ми з вами приймаємо рішення, які конструюють і змінюють нашу громаду. Щоб досягти успіху нам потрібна консолідація на шляху розвитку, яку поділяють влада, жителі громади, місцевий бізнес.

Ми все повинні робити разом. Інакше – результату не буде.

Цьому спільному баченню, взаєморозумінню треба вчитися. І найголовніше – ми повинні усвідомити, що нині, розвиваючи свою громаду, ми розвиваємо територію на якій будуть жити наші діти та внуки в недалекому майбутньому. З нас вона починається. Тож рухаючись уперед, нам треба пам’ятати про цю відповідальність. І забути про страх та помилки. Бо не помиляється той, хто нічого не робить і застряг у минулому, хто не будує майбутнє. Впевнений, що і в майбутньому жителі нашої громади будуть такими ж непохитними і послідовними у своїх добрих справах на користь громади.

Ось і все, що я хотів би вам сказати.

І наостанок, щиро бажаю всім нам миру на нашій землі, стабільності і добробуту, єдності і добра, а кожному, зокрема, здоров’я, сімейного благополуччя та Божого благословення! Дякую за увагу!

 

 

19 квітня 2019 року                                                           С.Павлюк

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь