Бокіймівська громада
Рівненська область, Дубенський район

Влада і час

Дата: 04.12.2023 16:03
Кількість переглядів: 149

 

СТРАТЕГІЯ ГРОМАДИ  – СИНОНІМ ЇЇ МАЙБУТНЬОГО

У Бокіймі минулого тижня активно і навіть потужно працювала робоча група над планом стратегічного розвитку місцевої територіальної громади. У вступному слові до цього інтелектуального штурму голова тергромади Сергій Павлюк наголосив, що найважливіше в цій роботі – визначити пріоритети і напрямки розвитку територіального об’єднання на перспективу і висловив упевненість в тому, що допоможе реалізувати ці добрі наміри модератор заходу Ліля Атнажева з Баштанки на Миколаївщині. Вона має чималий досвід роботи в органі місцевого самоврядування, а крайні десять років активно працює в громадському секторі з розробки та управління проєктами і заявок для залучення фінансування на ці проєкти .

У робочій групі серед учасників інтелектуального-ділового форуму – керівники і фахівці виконавчих органів територіальної громади, директори і педагоги навчальних закладів, представники агропідприємств, депутати сільської ради, студенти і просто активні громадяни. За давнім християнським звичаєм, ділова толока розпочалася з молитви і подяки Господу за надих на результативну творчу працю - ця частина заходу відбулася за духовного супроводу настоятеля храму Різдва Пресвятої Богородиці села Смордва о. Юліана Юрківа.

Маючи чималий досвід у цьому аспекті життєдіяльності, в тому числі – міжнародний , для відповідних напрацювань пані Ліля запропонувала взяти за основу стратегічні плани розвитку Чортківської на Тернопільщині і Баштанської на Миколаївщині територіальних громад, а також використати досвід зарубіжних громад, зокрема, в Польщі, Чехії, Німеччині, Ізраїлі, Грузії, який модератор заходу переймала у свій час. Для робочої групи з розробки стратегічного розвитку Бокіймівської територіальної громади важлива кожна інформація, кожен нюанс про цей досвід, аби висотати найцінніше, найсуттєвіше, найреалістичніше.

НАПРАЦЮВАННЯ ПРОАНАЛІЗУЮТЬ, КОНКРЕТИЗУЮТЬ

Цікавою була робота в чотирьох групах, де учасники форуму визначали сильні і слабкі сторони територіальної громади, а також її ймовірні зовнішні можливості і загрози. В цьому аспекті важливо наголосити, власне, на сильних позиціях, які докладно і ґрунтовно виклала одна з груп  фахівців: наявність потужного трудового ресурсу, розвинутий агропромисловий комплекс, родючі грунти, вигідне географічне становище територіальної громади, наявність корисних копалин і земель запасу та інші. Із загроз виокремлені воєнна агресіє росії проти України, конкуренція із сусідніми тергромадами, відсутність ринків збуту на сільськогоподарську сировину, демографічна ситуація.

Варті уваги і залучення для подальшої розробки плану стратегічного розвитку можливості ТГ. Зрозуміло, всіх не перерахувати, але основні з них: розвиток зеленого туризму, залучення  бізнесу для розвитку енергоощадних та енергоефективних технологій та в агропереробку, розвиток  варинництва на базі господарських дворів, бутелювання і продаж питної води з місцевих джерел під власним брендом, відкриття АЗС та інші. Відрадно, наскільки багата конструктивними ідеями думка місцевих активних громадян. З іншого боку – пульсують глибокі знання джерел можливостей місцевої територіальної громади і вміння їх просувати та вмонтувати в план стратегічного розвитку територіальної громади.

Заслухали і слабкі сторони ТГ, однак не перелічуватимемо їх: головне зважати на них і враховувати в реалізації стратегічного плану. Весь комплекс сильних і слабких сторін, можливостей територіальної громади і загрози для неї учасники робочої групи детально обговорили, проаналізували, оскільки процес стратегічного планування передбачає якраз такий підхід. Проголошені головні ідеї пані Ліля Атнажева проаналізує і вони будуть на порядку денному на наступних етапах роботи робочої групи, зокрема, під час анкетування мешканців населених пунктів територіальної громади, а також, коли будуть визначені пріоритети .

ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА В МАЙБУТНЬОМУ

Якою ви бачите територіальну громаду в майбутньому? - таке завдання отримали учасники робочої групи,і відповідь вмістити в одне речення. У відповідях зазначалося, що це «населення з активною громадською позицією, працьовите та амбіційне», «громада  для людей, природи і бізнесу», «громада для безпечного та комфортного проживання мешканців».

Напрацювання під час першого засідання робочої групи будуть проаналізовані, а під час її наступної зустрічі, яка відбудеться ся орієнтовно, в с ічні-лютому 2024 року, будуть поглиблені, узагальнені, конкретизовані. Тобто територіальна громада стане на крок ближче до фінального етапу розробки плану стратегічного розвитку і відповідних можливостей, закладених у ньому.

Віталій Тарасюк, директор ПП "Редакція газети Гомін", член робочої групи з розроблення проєкту Стратегії розвитку Бокіймівської сільської територіальної громади на період до 2027 року. 

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь